Kde bylo tam bylo, náchazela se hospoda kde čáp notorik holdoval své zálibě a jako už mnohdy předtím si statně maceroval svý játra v kořalce. Když pak ráno se vydal na let s nemluvnětem zabloudil a že to bylo nemluvně důležité a cenné. Neuvědomován si téhož faktu zmýlil si on místo shozu a namísto krajiny bájné prosperity skončilo nemluvně v Praze tehdy zvané pouze „P“,  jelikož místní vesničané byly lidé prostého ducha i paměti.

   Nemluvně to bylo silné a tak už brzkého věku bylo schopno postarat se o sebe. První léta žilo pouze v dutině stromu pojídajíc kořínky, shnitá jabka a hrušky v pokročilým stádiu fermentace. Možná už tehdy si vybudovalo dítě vztah k onému moku, který rovněž způsobil, že se octlo na tomhle místě.

   Dítě dospívalo a uvědomováno si své geniality počalo s prvními pokusy, hypotézami a teoriemi. Jak čas plynul vesničané když smála střízliví, si začali uvědomovat, že v lesích poblíž, žije tajemný člověk, ovládající přírodu. Možná jich k tomu přivedla jejich domýšlivost, ale prameny tvrdí, že spíš než to, to byla exploze nitrocelulosy, kterou alchymista právě vynalez. Ano, z našeho nemluvněte vyrost alchymista. Ne lecjaký, ale obávaný mág lesa. To byl také důvod proč nebyl les nikdy zastáván a úchylům se tam nestaví péro.

   Alchymista vědom si své moci si při jedné bouřlivé noci, kdy chtěl polapit blesk do kondensátorů nesmírných rozměrů, jen proto aby ogriloval králíka, protože mu déšť zhasl oheň. V onou noc právě na tomhle místě, kde zvyknul sedávat a kde vy se právě nacházíte. V tu noc si tu dal jméno, byl to alchymista Khun-dal-al-Ráth. Jméno vskutku neobvyklý, ale jelikož neměl vzdělání jazyka a písma, mohlo to dopadnout hůř.

   Některý lidé ho volali Kun-Ráth z čehož vznik i název toho lesa, jeho domova a laboratoře. Budižkničemové, burani, zmrdi, rybáři, prostitutky a Paroubek ho ale volali jenom Khun-da.

   Tímto tě zveme abys prošel po stopách alchymistu z Khun-Ráth-ického lesa o kterém se v jiných pramenech dozvíš velký kulový. Buď vítán a šťastlivou cestu cizinče.

05.04.2010 10:02:26
listert
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one