Laboratoř organické chemie

Kun-Ráth když ještě býval mladý hoch byl fascinován anorganickou chemií, ale to ho brzo přešlo, protože viděl že sůl do polévky už vynalez pušný prach taky a na mletí bílého fosforu v provizorní třecí misce neměl dobré upomínky. Taktéž byl v pubertě a alkohol mu k zadržení příchodu střízlivosti nestačil chtěl něco víc, pár měsíců ujížděl na lisohlávkach, ale poněvadž jeho silikagél byl moc zrnitý a provizorní dřevěný NMR jen 20 megaherz, nebyl schopný stanovit přesnou strukturu halucinogenu. Po tom co se mu podařilo navařit v skořápce od slimáka pervitin byl štěstím bez sebe. Taky ho prudilo, že voda jako rozpouštědlo byla takřka k ničemu, chtěl něco víc. Tak počal vrtání do země, jelikož neměl vrták tak vrtal dynamitem.

   Po mnohých pokusech co původně rovný kunratický les dostal členitý tvar s početními převýšeními se mu podařilo narazit na ropu. Nevěděl, jak se to jmenuje tak pracovní název to mělo „černá sračka, sračku připomínající, ale hovno to není“.

   Pustil se nám pak Khun-Ráth do pracný destilace. Z dutý kůry vrby si vytvořil  Claisenův chladič a z vydlabaného kmenu dubu refrakční kolonu. Destiloval tři měsíce a z padesáti metrů kubických se mu podařilo vydestilovat jenom tehle pět frakcí, které se nám zachovali dodnes, pokuste se přiřadit v které lahvičce je jaké rozpouštědlo, přičemž použít můžete jen svou sliznici. Prameny říkají, že nejlépe tu v nosu a radši jenom zlehka ;-).  

 

 

Rozpouštědla:

 

CHLOROFORM

ETHANOL

HEXAN

ACETON

ETHYL-ACETÁT

 

05.04.2010 11:13:26
listert
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one